szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Badanie oczu a atropina


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2005-11-02
Email
Zuzia trochę za mocno zezuje. Okulistka (od niemowląt) kazała nam przez 5 dni wkraplać po kropelce atropiny do oczu z odstępem 10-minutowym między wkraplaniem. Kazała też uciskać kanaliki łzowe przez 15 sek. żeby atropina nie dostała się do noska. Niestety, mam wrażenie, że to Zuzi szkodzi, bo przez ok. 2 godziny po wkropleniu ma stan podgorączkowy, jest marudna i czerwona na buzi. Może to przypadek a może przytruwa się atropiną. Macie z tym jakieś doświadczenia?
Goga66
2005-11-02
13:13:39
Email
Już jestem uspokojona - wysłałam męża do tej okulistki, na szczęście dzisiaj miała dyżur. Taka reakcja jest normalna. A już się martwiłam, że coś źle robię. Na szczęście jeszcze tylko 2 razy mam wkraplać te kropelki :) Gorzej, że znowu Zuzia będzie się źle czuć i popłakiwać cały wieczór :(
sylwia
2005-11-02
20:10:02
Email
My równiez przez to przechodziliśmy. Atropinę podawaliśmy pięć dni przed wizytą w poradni zeza. Niestety w tej poradni trafil nam sie konował, a nie okulistka. Powiedziala, ze wszystko jest w porządku, tylko maly ma słabszy mięsień w prawym oczku. Nie uspokoiło mnie to i po raz kolejny okazało się co znaczy intuicja matki. Poszliśmy prywatnie i okazało sie , ze okularki od zaraz. Nauczona doświadczeniem radzę obserwować maleństwo i jeśli dzidzia na ponad rok zezowanie jest bez okularków mało prawdopodobne. Nie chcialam was nastraszyć, tylko nie moge się z tym pogodzić, ze tak mało lekarzy na książeczkę tak naprawdę leczy. Pozdrawiam serdecznie
Goga66
2005-11-03
11:01:28
Email
Na szczęście to prywatnia przychodnia - LIM Center. Leczą lotników więc okuliści powinni być świetni. Mamy szczęście, bo mąż ma kartę LIM-u rodzinną dzięki firmie, w której pracuje. Odezwę się jutro, bo jutro będziemy mieć diagnozę. Lekarka mówiła, że jak trzeba to i od teraz okularki dostanie przy dużej nadwzroczności. Haha, bobas 4,5 miesiąca w okularach. Jakoś sobie tego nei wyobrażam
Goga66
2005-11-04
18:13:08
Email
dalsze info w temacie zez i okulary :)
GUSIA
2005-11-05
21:15:26
Email
Nasz 6 miesięczny Maciuś miał badany wzrok właśnie w Centrum LIM i zalecono mu okularki. Bardzo nas to zdziwiło, że takie małe dziecko ma nosić okulary i poszliśmy na konsultację do okulisty w szpitalu na Niekańskiej, gdzie rozmawialiśmy z ordynatorem i dwójką lekarzy okulistów. Dodatkowo widzieliśmy się jeszcze z jednym specjalistą w innym szpitalu. Wszyscy oni nam powiedzieli, że to za wcześnie na okulary, że to dziwna praktyka, że ma jeszcze prawo zezować na razie mamy spokojnie czekać i go obserwować. Istnieje takie rysyko, że jak taki malec będzie nosił okulary podczas gdy jego wzrok się kształtuje to już zawsze będzie musiał je nosić, bo tego został przyzwyczajony i tak mu się ten zmysł wykształcił. Kto tu ma rację? Tego nie wiemy, ale jak często widuje się kilku miesięczne bobasy w okularach? Pozdrawiam
sylwia
2005-11-05
22:24:14
Email
Powyżej roczku dziecko, które zezuje powinno dopiero nosic okularki, ponieważ do tego czasu mięśnie jeszcze sie kształtują. Ja tez spotkalam się z opinią, ze 6 miesięczne dzieci nie muszą nosic okularów. Jednak nie znam sie tak jak okulista. Pozdrawiam serdecznie!
mamuska78
2007-06-28
15:47:05
Email
Nasza córeczka tez przez 4 dni przed wizytą miała zakraplane oczka atropiną i również po ok 2 godz zauważyłam czerwoną buzkę, ciepłe ciałko - temp. 37.5.Pani okulistka zaprzeczała, ze to nei z powodu atropiny a jednak.. pediatra to potwierdziła.
Goga66
2007-12-02
23:09:00
Email
Wyciągam dla potrzebujących

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum